אקופרסורה

היפוקרטס: "החלמה מתחילה באמבט ריחני ומסז' יומי"

טיפול אקופרסורה
על ידי לחיצה והחזקה או עיסוי מקומי של נקודה מסוימת, אקופרסורה מפעילה נקודות לאורך המרידאנים בדומה לטיפול שיאצו ומחדשת זרימת אנרגיה ודם לאזור חלש, מרוקן אנרגטית או לאזור בו האנרגיה תקועה.
להבדיל ממסז' מערבי כדוגמת מסז' שוודי, עיסוי טיפולי מזרחי משתמש במרידיאנים ובנקודות העיקריות לאורך ערוצי האנרגיה בכדי להחזיר את ההרמוניה לגוף כולו. ערוצי אנרגיה, או מרידיאנים, הם מערכת מסועפת של ערוצים לכל אורכו ורוחבו של הגוף כוללים את הפנים, האוזניים, כפות ידיים והרגליים.
לעיסוי טיפולי של אזור עמוד השדרה יש השפעה הדומה לאדווה בברכת מים – העיסוי מייצר גלים ותנועה בכל מערכת העצבים המרכזית ובכך משפיע על הגוף כולו, על מערכות פנימיות, אברים פנימיים, מערכת החיסון וההורמונים.

לחיצות ואקופרסורה לריפוי פנימי אמיתי
אקופרסורה ברפואה המזרחית מעניקים תשומת לב רבה למצבים נפשיים ולאופן בו מצבים אלו יוצרים מתיחות רבה ולחץ על הגוף החיצוני. טיפול אקופרסורה הוא עיסוי טיפולי הכולל לחיצות ממושכות, כמו בשיאצו, על נקודות המרגישות 'תפוסות' מאד. כמטפלת אני מפנה את תשומת לבו של המטופל/ת אל האזור התפוס ובעזרת הנחייה לביצוע טכניקות נשימה שונות ולפעמים סתם לקיחת נשימה עמוקה, המטופל מסוגל להיפתח אל המקום התפוס ולשחררו. שחרור אזורים תפוסים וכואבים מייצר שקט בגוף ובתודעה ומעניק חווית רגיעה מלאה.
בשפה העברית נראה שיש דמיון בין המילים ריפוי ורפוי, וזה מה שמתרחש בטיפולי אקופרסורה, שיאצו או דיקור – הרפיה שמביאה לרפואה או לפחות לתחילתו של תהליך ריפוי פנימי אמיתי.

מטרות עיסוי טיפולי וטיפול אקופרסורה:

  • הנעת אנרגיה בכל הגוף
  • שחרור אזורים עמוסים
  • איזון אזורים שאינם מאוזנים אנרגטית בין אם מעודף ותקיעות אנריגה ובין אם מפאת חוסר וחולשה
  • להביא את הגוף והנפש למצב של הרפיה ושחרור בו חכמתו הפנימית של הגוף פועלת ללא מעצורים ומרפאת אותנו